Bodrum'daki Eviniz...

Turgutreis


TurgutreisKasabaya “Turgutreis” adı,16. Yüzyılda burada doğan aynı isimdeki büyük Türk amirali Turgut Reis’in anısına verilmiştir.Batı dünyasında Dragut adıyla bilinen Turgut Reis, özellikle Osmanlıların Malta Kuşatması ile tanınmaktadır.Sabancı Parkında, deniz kenarındaki bir anıt onun ilk yelken açtığı yeri gösterir.

Batıya doğru uzanan adalar şeridi, antik çağda sığ sularda batmış birçok geminin bulunduğu yerlerden biridir.Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nin açılmasına sebep olan ilk sualtı arkeolojik kazıları bu bölgede yapılmıştır

Akyarlardan Kadı Kalesi’ne kadar uzanan ünlü beachleri ,uzun kıyı şeridi , birbiriyle yarışan turistik tesisleri ve marinası ile Turgutreis günümüzde oldukça gözde bir tatil beldesi haline gelmiştir.

  D- Marinası ile uluslararası bir gümrük hüviyeti de kazanan Turgutreis günden güne gelişiyor.D-marin’den  Yunan Adaları Kos ve Kalimnos’a  günübirlik  seferler hayli ilginizi çekebilir.
D-Marin bünyesinde açılan mağazalar, alışveriş merkezleri, restoranların yanı sıra marinada düzenlenen sanat etkinlikleri, fuarlar ve yarışlar Turgutreis’e hareket kattı. 

Güçlü ve önceden tahmin edilemeyen rüzgar ve akıntılar, rüzgar sörfünün ustaları için Turgutreis’i bir cennet kılar.

Yorucu bir günün ardından Otelimizin terasından veya sahilden izlenebilecek günbatımı  manzarası, ziyaretçileri büyüleyecektir.

Cumartesi günleri kurulan, köylülerin kendi ürettikleri yöresel ürünlerle sebze ve meyveleri sergilediği, taptaze, canlı ve parlak renklerle dolu tezgahların olduğu pazarları görülmeye değer.